środa, 18 listopada 2015

Beginning...-Początek...


Witajcie...Najtrudniej jest chyba zacząć, dalej mam nadzieję, że pójdzie już z górki..Na początek może się przedstawię. Mam na imię Ania, w świecie wirtualnym podpisuję się Aniks. Mieszkam w okolicy Krakowa.
Lubię czytać książki, jeździć na rowerze, spacerować. Jednak moją największą pasją jest dzierganie. Druty i motki towarzyszą mi od najmłodszych lat. Robić na drutach nauczyła mnie mama. Zawsze służyła i nadal służy radą i pomocą. To jej zawdzięczam życie z pasją- DZIĘKUJĘ...

Pamiętam siebie jako zaledwie kilkuletnią dziewczynkę, która chodziła za mamą i prosiła - "zacznij mi, ja też chcę robić tak jak Ty"- i mama zaczynała, a ja z mozołem przekładałam oczka z druta na drut.
Pewnego dnia, gdy mała Ania była chora, siedziała otulona kołderką i przekładała te swoje oczka, zaczęła się dziwić dlaczego jej nie przybywa robótki jak mamie. Wtedy mama pokazała jak robić oczka prawe i lewe. A niedługo potem powstał pierwszy szalik z resztek włóczek. Wykonany był ściegiem francuskim, w kolorowe szerokie pasy, na końcach umocowane zostały pompony. Oczka w nim były może trochę nierówne, ale noszony był długo i chętnie, bo przecież to mój własny, mój pierwszy...Sentyment do tej robótki nie pozwolił mi go wyrzucić, wiec mieszka sobie teraz, gdzieś na strychu wraz z innymi starociami.

Dzierganie sprawia mi wiele przyjemności, daje dużo satysfakcji, zabija nudę i uspokaja.
Moje dotychczasowe "życie dziewiarskie" podzieliłam na trzy etapy. O pierwszym z nich opowiem w następnym poście..a oto mała zajawka tego o czym będę pisać.


4 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie! Będę często zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że będziesz częstym gościem. Zapraszam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cześć Aniu, udało mi się zapamiętać nazwę Twojego bloga, więc się melduję :) i na pewno będę częstym gościem
  piękne te Twoje szale, mnie fascynacja ażurami jeszcze nie przeszła,
  mam nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać tak jak dzisiaj :)))
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć Kasiu, cieszę się,że zapamiętałaś nazwę mojego bloga i, że podobają Ci się moje szale. Zapraszam do odwiedzania mnie :)
  Ja też mam taką nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy :)
  Również pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...