poniedziałek, 29 stycznia 2018

Krótki przystanek na jedwabnym szlaku..

Mimo, iż za oknem jeszcze zimowy chłód, a kalendarz pokazuje ostatnie dni stycznia, już chyba pora, aby zacząć myśleć o nowych kolorach na wiosnę i udziergach wiosenno-letnich.
Co prawda włóczka, o której chcę dzisiaj napisać, została ufarbowana już jakiś czas temu i pokazywałam ja tu i ,ówdzie, ale ma kolor iście wiosenny i ciekawą bazę- 75% wełna merino i 25% JEDWAB. Zasługuje, więc chyba na to, aby o niej wspomnieć choć trochę, zatrzymać się przy niej i poświęcić trochę uwagi.
Dwadzieścia pięć procent robi różnicę i to dużą. Nie tylko w dotyku i wyglądzie , ale także w farbowaniu. Włóczka z jedwabiem inaczej przyjmuje barwniki niż merino, i co ważne o wiele bardziej plącze się przy barwieniu. Taka więc nauka na przyszłość, że te bardziej śliskie włóczki trzeba wiązać w wielu miejscach, aby uniknąć potem kłopotów z przewijaniem na kłębki. Jestem zadowolona z tego farbowania jak z mało którego.
Niestety zdjęcia nie oddają całej urody włoczki, ani też nie pokazują delikatnego połysku, który jest sprawką domieszki jedwabiu.
Teraz potrzebny tylko jakiś ciekawy pomysł i być może powstanie sweterek na wiosnę ;)

Korzystając z okazji, ze jesteśmy na jedwabnym szlaku, chciałabym zamieścić drobne ogłoszenie. Otóż mam do sprzedania dwie chusty i szal. NIGDY NIE UŻYWANE. Nowiutkie. Każda sztuka z zawartością jedwabiu. Atrakcyjne ceny!!!

Wielkość szala: 178cm x54cm
Włóczka: Lace Drops-70% Baby Alpaca, 30% Jedwab. Kol.5310

 Wielkość: 186cm x85cm
Włoczka: Lace Drops- 70% Baby Alpaca, 30% Jedwab. Kol. 2020

Wielkość: 192cm x96cm
Włoczka:  Babyalpaca Silk Drops; 70% Baby Alpaca, 30% Jedwab
Waga; Ok.200gr

Mam też do sprzedania dwie włóczki ręcznie farbowane;

 Merino superwash 400m/100gr. Kolor; bordo, czerwienie, trochę oliwki okraszonej zielenią. Dostępne trzy motki.

Wełna nowozelandzka. Odcienie beżu i brązu.225m/100gr. Dostępnych pięć motków.

Chętnych proszę o kontakt mailowy(adres w moim profilu), lub przez FB.

7 komentarzy:

 1. Absolutnie zgadzam się z Ludwiką :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękny odcień zieleni, ciekawa jestem jakie cudo wiosenne z tego powstanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne są te zielone motki, przywołują wiosnę;) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zieleń jest cudowna:) taka szmaragdowa jaką uwielbiam. Pięknie farbujesz te moteczki. Ja dziś też robię farbwaanie i aż ciekawi mnie co wyjdzie. Mam nadzieję, na równie piękne edekty:)Dziergadełka cudne. Mam nadzieję, że szybko znajdą nowe właścicielki

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie tak samo zieleń jest taka magiczna i piękna, że nie mogę się napatrzyć na te zdjęcia. Od siebie zmodyfikowałabym tylko to ,że zastosowałabym włóczkę z alpaki https://alewloczka.pl/pl/c/Wloczki-z-alpaki/2 gdyż jej miękkość sprawia, że nie ma na świecie lepszej włóczki.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...