niedziela, 27 grudnia 2015

Czapka ..

 

 ..robiona na drutach na okrągło.

 

To jest chyba moja pierwsza czapka zrobiona na drutach..Próbuję odkurzyć wszystkie zakamarki pamięci, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żeby podobny fakt miał miejsce. Być może dlatego, że do tej pory jakoś niespecjalnie często nosiłam czapki. Postanowiłam to jednak zmienić, bo przecież czapki są fajne, są ładne, mogą mieć ciekawe wzory i kolory.Powszechnie wiadomo, że najwięcej ciepła tracimy przez głowę, czapka ma mnie więc chronić przed tym jak i też dbać o moje mocno nadwyrężone zatoki.
Tak więc czapka powstała z wielkiej potrzeby posiadania "czegoś na głowę". Robiłam ją z głowy, ale podpatrzyłam ją u p. Mariolci z e-dziewiarki. Prezentuje ją (tutaj). Zrobiłam ją z tej samej włóczki, milutkiej i mięciutkiej 100% wełny Forte mieniącej się bajecznymi kolorami. Ma ona bardzo ciekawe przejścia pomiędzy kolorami.

Czapkę robiłam na okrągło, ściegiem ryżowym. I pewnie wszystkie dziewiarki już o tym wiedzą, co ja odkryłam dopiero teraz, że robiąc ściegiem ryżowym na okrągło trzeba mieć nieparzystą liczbę oczek na drutach, aby wzór ładnie wychodził.
Ponieważ p. Mariolcia nie nadała imienia tej czapce, moja zwać się będzie Agus.

 A tak się prezentuje moja Agus;

Spodobało mi się robienie czapek i na pewno będzie ich więcej (nie wiem tylko czy tak samo spodoba mi się ich noszenie). Teraz jednak chłody mi nie straszne, a raczki już mnie świerzbią do dziergania kolejnych nakryć głowy, bo bardzo przyjemnie dzierga się takie małe projekty.

Dane techniczne:
Wzór:      Podglądnięty tutaj
Włoczka: Forte
Kolor:     080
Zużycie:   1 cały motek
Druty:      8 mm

Pozdrawiam i życzę miłego robótkowania:)


4 komentarze:

  1. śliczna czapka...śliczne kolorki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, to ja Mariola, sprawczyni zamieszania czapkowego z Forte :) Piękna czapa, piękne wykonanie Aniks, pozdrawiam :))))

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam i dziękuję, za odwiedziny, za komentarz, a przede wszystkim za inspirację:)Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...